Per-Åke Gustafson

KeyWin5 jest nie do pobicia pod względem przejrzystości

KeyWin5 jest nie do pobicia pod względem przejrzystości

Dzięki naszemu systemowi do zarządzania kluczami firma Tranås Energi posługuje się kluczami klientów w odpowiedzialny sposób.


Tranås Energi sprzedaje prąd pochodzący ze źródeł odnawialnych w całej Szwecji, dostarcza poprzez sieć ciepłowniczą ciepło pochodzenia odnawialnego oraz jest dostawcą sieci energetycznych i światłowodowych w gminie Tranås..


Firma Tranås Energi przykłada dużą wagę do utrzymywania wysokiego poziomu usług dla klientów, co wiąże się również z koniecznością posługiwania się kluczami swoich klientów w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Firma korzysta dziś z kluczy do nieruchomości mieszkalnych, przemysłowych i gminnych, do których potrzebny jest dostęp również poza godzinami pracy. Konieczne jest jednak także przechowywanie w sposób zapewniający przejrzystość kluczy do różnych stacji energetycznych i sieciowych, zapasowych kluczyków do pojazdów oraz kluczy serwisowych. Aby spełnić ten cel, konieczne było przejście z systemu ręcznego na elektroniczny system zarządzania kluczami. Wybór padł wówczas na firmę Creone.


Tranås Energi korzysta z systemu KeyBox 9600 SC z oprogramowaniem KeyWin5.


- Przyjazność dla użytkownika oraz przejrzystość programu KeyWin5 jest nie do pobicia, dlatego rozwiązanie firmy Creone spodobało nam się najbardziej” – mówi Per-Åke Gustafsson, inżynier ds. eksploatacji w Tranås Energi.


Użytkownicy z różnych działów

W programie KeyWin5 użytkownicy są podzieleni na różne działy, jak np. technicy sieciowi, technicy ds. sieci ciepłowniczej, inżynierowie ds. eksploatacji i kierownicy projektów. Następnie wszystkie klucze są przypisywane do unikatowych grup odpowiednio do zapotrzebowania, np. sieć ciepłownicza, sieć energetyczna, sieć światłowodowa, tak by następnie można było połączyć grupy kluczy z grupami użytkowników.

Zapewnia to przejrzystość w grupach kompetencyjnych, a każdy z unikatowych użytkowników widzi jedynie te klucze, do których ma mieć dostęp po zalogowaniu się do szafy z kluczami..


Korzystanie z kluczy klientów

Dziś Tranås Energi z dumą może pokazać swoim klientom, że posługuje się ich kluczami we właściwy sposób.Zdjęcia

Tranås Energi

Każdego dnia Tranås Energi dostarcza prąd ponad 10 200 klientom podłączonym do sieci energetycznej i sprzedaje prąd pochodzący w 100% ze źródeł odnawialnych ponad 11 500 klientom komercyjnym z całej Szwecji. Firma zaopatruje w ciepło ok. 1 150 domów jednorodzinnych i nieruchomości firmowych oraz zapewnia 1 830 domom jednorodzinnym i firmom dostęp do szybkiego internetu, telefonii i telewizji poprzez sieć światłowodową.