Royal Belgian Institute of Natural Sciences

Aktualnie zainstalowane w ramach elektronicznej obsługi kluczy


Royal Belgian Institute of Natural Sciences, czyli Królewski Instytut Historii Naturalnej w Belgii, istnieje od ponad 170 lat. To ogromna instytucja i muzeum, które odwiedza ponad 30 tysięcy osób rocznie. Od początku istnienia instytut działa według starych tradycji i zwyczajów. Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa oraz obsługi kluczy.


Od obsługi manualnej do automatycznej


Jeszcze niedawno postępowano w identyczny sposób z setkami kluczy. Każdy był umocowany do drewnianej płytki. Klucze znoszono z piętra, gdzie są używane i zamykano na klucz w sejfie na noc, aby rano z powrotem roznieść je po całym ogromnym budynku. Klucze specjalne do celów serwisowych i podobnych były pobierane w recepcji, a ich odbiór należało pokwitować.Zawsze pełna kontrola nad kluczami

Dzięki dwóm rozmieszczonym strategicznie szafom KeyControl administrator ma pełną kontrolę nad wszystkimi kluczami w muzeum. Wcześniej zdarzało się, że klucze ginęły lub przypadkowo wracały z pracownikami do domu, teraz wszystko jest rejestrowane cyfrowo. Mając dokładną wiedzę na temat tego, gdzie klucz jest używany i przez kogo, nie ma takiego problemu. W tej chwili żadne klucze nie opuszczają muzeum, co oznacza, że odpowiedzialny personel ma zawsze dostęp do pomieszczeń w sześciu skrzydłach budynku.


Zdjęcia